Ugory zaczynają znów być uprawiane. Gospodarka rolna ma dużą szansę na rozkwit, dzięki nowej modzie i słusznej potrzebie ludzi, którzy świadomie wybierają owoce i warzywa produkowane w Polsce. Jeżeli mieszkamy na wsi i do tej pory mamy jeszcze jakieś stare pastwisko lub inne pole, jako nieużytek, warto ziemię wzruszyć, użyźnić i znów zacząć ją uprawiać, by mieć z niej zysk.
Dobry pomysł na biznes na wsi może przynieść spory zysk
Jest wiele osób, które rezygnują z jedzenia mięsa. Powoduje to, iż muszą oni uwzględnić inny rodzaj pożywienia, który dostarczy im niezbędnych składników odżywczych. Zwiększają więc w swoim menu ilość owoców i warzyw oraz orzechów, olejów. Wiedząc o tym, możemy rozważyć pomysł na biznes na wsi i zająć się konkretną branżą rolniczą lub sadowniczą.
Wiele osób, mieszkających na obrzeżach miast, wygospodarowuje na swych przydomowych podwórkach małe ogródki. Sadzą na nich drzewka owocowe i sieją warzywa. Kwitną też tzw. ogrody pracownicze i rodzinne. Do wszystkich tych osób mamy szansę dotrzeć, proponując im zakup wyhodowanych przez nas drzewek owocowych lub sadzonek warzywnych.
Dla ludzi, którzy nie mają żadnego kawałka ziemi, dostarczymy gotowe plony. Czyli pomysłem na biznes mogą być:
- uprawy własne:
- sady owocowe;
- szklarnie z sadzonkami warzyw;
- pola rzepaku, słonecznika itp (dla pozyskiwania oleju lub nasion)
- pola z uprawami warzyw i owoców (np. truskawki).
- produkcja sadzonek:
- drzewek owocowych;
- warzyw;
- kwiatów.
Nowoczesny biznes na wsi stawia na sadownictwo
Wieloletni biznes na wsi, sadownictwo ma rację bytu. Ludzie mają różne upodobania żywieniowe. Jedni preferują jedzenie owoców w całości, inni wyciskają z nich soki. Uprawa drzewek owocowych pomoże nam zaspokoić potrzeby tych klientów.
Jeżeli jeszcze postawimy na produkcję owoców z zachowaniem klasy BIO, odbiorców będziemy mieć zawsze i z każdym rokiem coraz więcej. Dobrze prosperujące sadownictwo zapewni utrzymanie wielopokoleniowe, czyli jak najbardziej jest możliwość, by nasza działalność stała się rodzinnym biznesem już teraz.
Drzewka owocowe możemy nabyć od innego rolnika lub w internetowym sklepie ogrodniczym. Bardzo duży wybór sadzonek drzewek i krzewów owocowych online znajdziemy na https://www.podkarpackiesady.pl/6-drzewka-owocowe. Bez tracenia czasu na jeżdżenie i wyszukiwanie odpowiednich drzewek owocowych, otrzymamy je od kuriera. Dostarczy nam sadzonki drzewek od razu na nasze podwórko.
Biznes na wsi, sadownictwo dla wszystkich
Jałową glebę można uszlachetnić lub nawieźć na pole od razu ziemię odpowiednią dla konkretnych drzewek owocowych. Jeżeli zamierzamy posadzić na niej grusze i jabłonie, musimy postarać się o lekko kwaśny odczyn gleby, czyli pH 6,2 do 6,7. Chcąc zacząć od sadzonek drzewek wiśniowych i czereśniowych, gleba musi mieć pH 6,8 do 7,4, czyli jej odczyn będzie bardziej zasadowy.
Rodzinny biznes może sięgać nieco dalej niż sama uprawa owoców. Zdarzają się lata obfitości, gdy owoców jest nad podziw dużo i jest obawa, iż nie uda się ich sprzedać. Wówczas warto rozruszać dodatkowo przetwórstwo owocowe (soki, dżemy, przeciery, kompoty, suszone owoce) lub garmażerkę (pierogi z jabłkami, wiśniami) albo cukiernictwo (ciasta). W rodzinnym biznesie musi być zgoda i wszyscy jej członkowie powinni zmierzać w tym samym kierunku, realizując poszczególne powierzone im zadania.
Czy możemy sami założyć internetowy sklep ogrodniczy?
Biznes na wsi, sadownictwo w szczególności może dobrze prosperować, jeżeli będziemy polegać nie tylko na własnej wiedzy, ale będziemy również dokształcać się poprzez wymianę doświadczeń z innymi przedsiębiorcami, korzystać ze zjazdów i szkoleń.
Sadzonki drzewek możemy zakupić w internetowym sklepie ogrodniczym lub sami rozważyć pomysł prowadzenia takiego sklepu. Nowoczesny biznes na wsi może się bowiem kształtować na wielu płaszczyznach. Mamy możliwość prowadzić biznes na wsi, sadownictwo jako produkcję owoców lub sadzonek drzewek owocowych nie tylko w sposób stacjonarny.
Sprzedaż prowadzimy na targach lub w Internecie. Nowoczesny biznes na wsi pomaga sobie poprzez Internet, reklamując się tam, prowadząc blog lub kanał filmowy albo zakłada internetowy sklep. Jeżeli mamy takie możliwości, korzystajmy z nich, by mieć jak najwięcej klientów i dobry zysk.
Autor tekstu:
Beata Goździk – autorka książki „Bierz plecak i lecimy”,
lektor audiobooków.
Źródła:
- https://biznesomania.com.pl/18-drzewka-owocowe-biznes/.
Ja zajmuje się hodowlą bydła i sprzedażą mleka, sera i masła. Powiem Wam, że zapotrzebowanie jest ogromne, a ludzie coraz chętniej sięgają po produkty pochodzenia naturalnego.